RAIN SYSTEM

SYSTÉM NA VYUŽÍVANIE DAŽĎOVEJ VODY

 rain

Princíp činnosti:

 

Systém je určený na zachytávanie dažďovej vody tak, aby bola použiteľná na aplikácie v domácnosti. Pozostáva z podzemnej plastovej nádrže, filtračného systému, kontrolnej jednotky a rozvodov. Dažďová voda sa zbiera zo strechy v odkvapoch odkiaľ steká prostredníctvom odkvapových rúr cez filter do podzemnej nádrže. Filter, v ktorom je nerezové sito, je naklonený tak, aby zachytené nečistoty boli odplavované priamo do odpadu. Listy, hmyz a iné nečistoty sú tým vylúčené. Voda potom steká do usadzovacej nádrže potrubím, ktoré má špeciálny vývod, aby sa zabránilo víreniu sedimentov na dne nádrže.
Voda sa čerpá pomocou flexi hadice s plavákovým snímačom maximálne z hĺbky 15 cm od dna nádrže tak, aby sa čerpala len čistá voda.
Centrálna jednotka obsahuje integrované čerpadlo a riadi systém z vnútra objektu. Centrálne jednotky sú dodávané v dvoch vyhotoveniach:
- manuálna „S“ – v prípade vyčerpania dažďovej vody z nádrže, je potrebné systém manuálne prepnúť na pitnú vodu
- automatická „F“ – obsahuje mikroprocesorovú riadiacu jednotku, ktorá riadi celú činnosť systému vrátane indikácie hladiny v nádrži. Jednotka je pripojiteľná na PC.
 
schema

Použitie:

V bežnej domácnosti je možné dažďovú vodu využiť na:

- Pranie – dažďová voda je mäkká, má vyššiu čistiacu schopnosť, lepšie rozpúšťa pracie prostriedky, čím je možné ušetriť až 50 % z nich

- Upratovanie

- Splachovanie WC

- V záhrade na polievanie – umožňuje lepšie vstrebávanie hnojív a minerálov

- Umývanie áut,

čo predstavuje až 60 % celkovej spotreby.

 


 pdf

Prospekt SK

Prospekt EN

Katalógový list

Cenník 


 

 

 

Prepravky na vtaky

 Prepravky na vtáky

Klobúkové napájačky

 Hladinové napájačky

Plastové palety

Plastové EURO palety

ermaf

Priamovykurovacie agregáty